UNIProbe
Az UNIProbe egy egyszerű és könnyen kezelhető készülék, amely a funkciók sokaságát egyesíti egy eszköz keretein belül.
Az UNIProbe hét különböző funkcionalitású eszközt egyesít.
- Oszcilloszkóp – négy független analóg bemeneti csatornával.
- Multiméter – feszültség, ellenállás és áramerősség mérés.
- Töltés/Indító rendszer vizsgáló – az akkumulátor, indító és töltő rendszerek vizsgálata.
-
T-NET funkció – a jármű kommunikációs hálózatok (CAN, VAN, LIN) elektromos vizsgálata és elemzése.
-
Jelgenerátor – a jeladók jeleinek és a vezérlő egységek által végrehajtott kivezérlések szimulálása.
- Nyomásmérés – általános rendszernyomások mérése.
- Gyújtásvizsgálat – benzinüzemű járművek gyújtás rendszereinek vizsgálata.
Az autószerelők gyakran rengeteg időt vesztegetnek el egy jármű vizsgálata során a különböző mérő eszközök folyamatos cserélgetése miatt.
Az UNIProbe eszköz és az új intuitív feldolgozó szoftver segítségével az autószerelők a munkafolyamat megszakítása, és így időveszteség nélkül képesek az egyik mérési funkcióról a másikra váltani a jármű vizsgálata során.
Biztosak vagyunk benne, hogy az UNIProbe ma az autóipari szegmensben kapható legjobb mérő és adatrögzítő egység.
A TEXA fejlesztő mérnökei a funkciók egy széles skáláját építették be ebbe a műszerbe, és ennek köszönhetően egy nagyon hasznos és praktikus eszközzel tudták bővíteni a cég termékpalettáját.
Oszcilloszkóp
A műszer fejlesztése során az “OSZCILLOSZKÓP TELJESÍTMÉNY” a “PRECIZITÁS” és az “EGYSZERŰ KEZELHETŐSÉG” voltak a legfontosabb szempontok.
AZ UNIProbe nem egy szabványos műszer autóipari célra való adaptálása, hanem egy kimondottan autóipari felhasználásra kifejlesztett műszer.
Az autóipari felhasználást jelzi, hogy a műszer nem csak a szokványos BNC csatlakozókkal rendelkezik, hanem egy 28 pólusú speciális csatlakozóval is, amelynek segítségével egy sor csak az autóiparban használatos kábel és adapter csatlakoztatható a műszerhez a legmélyrehatóbb vizsgálatok elvégzéséhez.
A feldolgozó szoftver is kimondottan az autójavító műhelyek számára lett kifejlesztve, annak érdekében, hogy a hagyományos oszcilloszkópok esetében nehézkes funkciók és beállítások elvégzését maximálisan leegyszerűsíthessék.
Az UNIProbe ennek eredménye képen egy rendkívül egyszerűen kezelhető, de ugyanakkor egy nagyon komoly teljesítménnyel rendelkező, precíz mérést biztosító eszköz.
Két aktív csatorna esetében a felbontás 20M mintavételezés/s, négy aktív csatorna esetében 10M mintavételezés/s, a bemeneti jel maximális feszültsége +/-50 V.
Ezek eléggé elgondolkodtató adatok, más a piacon fellelhető műszerekkel való összehasonlítás során.
Az UNIProbe megoldást kínál az összes, alacsony és nagyfeszültségű teszt elvégzéséhez.
Az alacsony feszültségű tartományban néhány száz voltos feszültségig vizsgálhatóak az aktuátorok és szenzorok.
A nagyfeszültségű tartományban több ezer voltos feszültségig vizsgálhatóak például a gyújtás rendszer elemei.
Az UNIProbe képes mind a két jel kategóriában mérni, és elemezni a mérési eredményeket, egy olyan egyszerű és hatékony módon, amelyre az ipari oszcilloszkópok sohasem voltak képesek.
Az új innovatív jármű technológiák és különösen a Hibrid hajtású járművek 200 voltos elektromos ellátással rendelkező rendszerei megkövetelik nem csak a szükséges mérések elvégzését, hanem a mért értékek elemzését, értékelését a speciális szoftver és a rendelkezésre álló adatbázis segítségével.
Mindazonáltal, a műszer különleges képességei az IDC5 szoftverrel együttműködésben bontakoznak ki igazán.
Miről is van szó?
A felhasználók számára a legnagyobb segítséget a munkavégzés során a precíz és könnyű mérési folyamaton túlmenően a mért értékek elemzése jelenti.
Bizonyos meghibásodások jellemző lenyomatai jól láthatóak az oszcilloszkóp által megjelenített görbéken vagy mért értékeken.
Más esetekben viszont az eltérés olyan kis mértékű is lehet, hogy csak nagy odafigyeléssel és hozzáértéssel lehet felfedezni a hibát.
Ilyen esetekben sokszor csak egy referenciagörbével, vagy referencia adatokkal való összehasonlítás biztosíthatja a megbízható hibafeltárást.
A fenti okok miatt a TEXA kifejlesztett egy új szoftveres algoritmust, amelyet S.I.V. (Jel Információ Vizsgálat) -nak neveztek el.
A S.I.V. funkciónak köszönhetően az UNIProbe egység képes valós időben feldolgozni és elemezni a mérési eredményeket, majd összehasonlítva az adatbázisában tárolt referencia értékekkel fel tudja hívni a figyelmet a jelek közti különbségekre és segít az eltérés okának a meghatározásában.
A S.I.V. algoritmus egyidejűleg képes jelentősen egyszerűsíteni, felgyorsítani és ugyanakkor megbízhatóbbá tenni a hibafeltárás folyamatát.
Nagyon fontos, hogy a műszer használata a felhasználó részéről nem igényel semmiféle speciális előképzettséget az oszcilloszkópos vizsgálatok terén.
A S.I.V. algoritmus egyforma hatékonysággal használható mind az alacsony feszültségű, mind a nagyfeszültségű jelek esetében is.
Multiméter
Az UNIProbe egység előlapján a BNC csatlakozók mellet található a két multiméter csatlakozó bemenet. A multiméter a hagyományos Feszültség, Ellenállás, Áramerősség mérésén kívül alkalmas polaritásvizsgálatra, szakadás tesztre, és lassú jelek loggerezésére.
Töltés/Indító rendszer vizsgáló (BPP)
Nem indul a motor!
Ennek számos oka lehet, többek között a lemerült akkumulátor.
Ebben az esetben a töltési rendszer (Akkumulátor, Önindító, Generátor) állapotának ellenőrzése segíthet a hibafeltárás során.
A BPP funkció segítségével az UNIProbe a 4 analóg bemenet és a két árammérő fogó bemenet segítségével képes gyorsan és hatékonyan felmérni a rendszer összes elemének az állapotát és a mérési adatok alapján meghatározni a meghibásodás helyét és a hiba okát.
A mérési eredmények kinyomtathatóak és az elvégzett beavatkozások indokoltsága egyértelműen dokumentálható az ügyfél részére.
T-NET funkció
Egy hálózat (CAN, VAN, LIN) kommunikációs csatornáinak elektromos vagy elektronikus zavarai nem mindig a rendszer vagy a rendszer elemeinek a hibáját jelenti, hanem okozhatják a hálózat fizikai sérülései is.
Ilyen fizikai sérülés lehet a kábel sérülése, a hibás kábelbekötés, a különböző hálózati elemek vagy vezérlők nem korrekt módon elvégzett bekötése.
Az UNIProbe egység a T-NET modul segítségével képes közvetlenül a kábelek elektromos vizsgálatán keresztül vizsgálni a különböző hálózatokat.
A T-NET segítségével ezeknek a vizsgálatoknak az elvégzése rendkívül egyszerűvé válik. A vizsgálatokat két mérőérintkező segítségével közvetlenül a kábelezésen tudjuk elvégezni. A mérések segítségével kapott eredmények megmutatják a hiba részleteit és segítenek a lehetséges okok azonosításában.
Jelgenerátor
Az UNIProbe egység alkalmas az érzékelők által generált jelek, és a vezérlőegységek által kiadott vezérlő impulzusok szimulálására (pl. mágnes szelepek ellenőrzése, tesztelése)
Nyomásmérés
Az UNIProbe egy kiegészítő piezoelektromos nyomás átalakító segítségével képes a különböző nyomások (üzemanyag, turbó, szívócső) mérésere -1 és +9 Bar tartományban.
Gyújtásvizsgálat
Az UNIProbe alkalmas hagyományos és nagyfeszültségű gyújtásrendszerek vizsgálatára.